Haber ve Duyurular

YÜKSEL TEYZE İLE MASAL SAATİ

Değerli eğitimci, emekli öğretmen ve yazar Yüksel SÖKMEN AHMETOĞLU ile canlı gerçekleştireceğimiz “Yüksel Teyze ile Masal Saati” programımızın ilk bölümü, 10 Nisan 2020 Cuma akşamı saat 20:30’da başlıyor.

Öğrencilerimiz, hem arkadaşları ile birlikte yeni bir deneyim yaşayacak, hem de yıllarını çocuklara adamış sevgili büyüğümüz Yüksel Teyze’den uykudan evvel masal dinlemenin tadına varacaklar.

Yüksel SÖKMEN AHMETOĞLU Hakkında:

25 Aralık 1937’de Edirne’de doğan Yüksel Sökmen Ahmetoğlu, Bursa Kız İlköğretmen Okulu’nun ardından, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’nden mezun olmuştur. 20 yıllık okul psikoloğu ve öğretmenlik hayatından sonra emekliye ayrılmıştır.

O yıllar içerinde aynı zamanda İstanbul Radyosu Çocuk Saati’nde çalışan Yüksel Ahmetoğlu, çocuklar için radyo oyunları, masallar ile birlikte ünite dergilerine ders konuları ve zeka testleri hazırlamıştır.

1958-1971 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Televizyonu’nda, çocuk programları hazırlayıp masallar anlatmış, bunun yanı sıra ilkokullar için matematik ve kolejlere hazırlık kitapları yayınlamıştır. 1995 yılına kadar bu çalışmalarına çeşitli gazete ve dergilerde devam ettirmiştir.

Emeklilik hayatında halen çocuklarla ilgili öyküler, masallar ve şiirler yazmaktadır. Çocuklarla olan diyaloğu hiç kopmamış, deneyimlerini çocuklarla paylaşmaktan hiç vazgeçmemiştir.