Kayıt Kabul Şartları

Kayıt Kabul Şartları

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı için aday öğrenci görüşmelerimiz, yüz yüze bireysel görüşme randevuları ile gerçekleştirilmektedir.

Görüşme süreçlerimiz ile ilgili detaylı bilgileri aşağıda görebilir, öğrencinin sınıf seviyesine uygun aday öğrenci başvuru formuna ilgili butonlar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Başvuru formlarının okulumuza ulaşmasının ardından, formda belirttiğiniz telefondan sizi arayarak yüz yüze görüşme randevunuzu oluşturuyoruz.

ANA SINIFI, 1. VE 2. SINIF

1. AŞAMA 2. AŞAMA 3. AŞAMA
Veli Tanışma Süreci Öğrenci Tanıma Çalışması Sonuçlandırma ve Kayıt

Ana sınıfı ve 1. sınıf aday öğrencileri için ilk olarak veli tanışma görüşmesi yapılır. Sonrasında okul psikoloğumuz tarafından öğrencinin ilgili kademeye hazırbulunuşluğunun değerlendirildiği öğrenci tanıma çalışması gerçekleştirilir. Aday öğrencinin sosyal duygusal gelişimi, akademik yeterliliği ve aile görüşmeleri değerlendirilerek kayıt kabulu hakkında velisine bilgi verilir.

2.sınıf aday öğrencileri için ilk olarak veli tanışma görüşmesi yapılır. Sonrasında sınıf öğretmeni ve okul psikoloğumuz tarafından öğrencinin ilgili kademeye hazırbulunuşluğunun değerlendirildiği ayrı öğrenci tanıma çalışmaları gerçekleştirilir. Aday öğrencinin sosyal duygusal gelişimi, akademik yeterliliği ve aile görüşmeleri değerlendirilerek kayıt kabulu hakkında velisine bilgi verilir.

3. ve 4. sınıf ve ortaokul aday öğrencileri için veli tanışma aşamasının ardından Türkçe, Matematik ve İngilizce derslerinin kendi seviyelerindeki kazanımların ölçüldüğü bireysel sınavlar yapılır. Sınav sonucu olumlu olan adaylarla okul psikoloğumuz öğrenci tanıma çalışması gerçekleştirir. Aday öğrencinin sosyal duygusal gelişimi, akademik yeterliliği ve aile görüşmeleri değerlendirilerek kayıt kabulu hakkında velisine bilgi verilir.

Okulumuzda öğrencilerin düzenli bir ortamda kurallara uyarak kendilerini geliştirmeleri için bir sistem dahilinde eğitim-öğretim faaliyetleri yapılmaktadır. Öğrenci, davranış ve alışkanlıklarıyla bu sisteme uyum sağlamalıdır. Okulun genel iklimini bozucu tutum ve davranışlar, okul kurallarına uyumsuzluk, dersi derste öğrenmeyi olumsuz etkileyecek davranışlar okul felsefemiz ile uyuşmamaktadır.

Öğrencinin gelişimi için okul, aile ve öğrenci iş birliğine derinden inanan ve bunu uygulayan bir eğitim kurumuyuz.

Tüm çocukların en değerli vakti zamanlarıdır. Bunun değerini bilen ailelerin öğrencileri ile birlikte olmayı önemsiyoruz.

Okulumuzda öğrencilerin gerek akademik gerekse sosyal ve duyusal gelişimleri yakından takip edilir ve gözlemlerimiz ailelerle paylaşılır. Bu paylaşımlara ailenin de olumlu yaklaşması ve önerilerimizi dikkate alması beklenir. Velilerin yapıcı eleştirileri ve önerileri okul yönetimimizce dikkate alınır. Ancak velinin eğitim içeriği ve uygulamalarına müdahalesinin mümkün olamayacağını belirtmek isteriz.

Kayıt Takvimi

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı için okul öncesi, ilkokul ve ortaokulumuza kontenjanımız dahilinde öğrenci alınacaktır. Okulumuz ile ilgili daha fazla bilgi almak için web sitemizin aday öğrenci kayıt başvuru formunu doldurabilir veya  0212 347 88 00 no.lu telefonumuzu arayabilirsiniz.

Burs Bilgileri:

Okulumuzda başarı bursu verilmemektedir. Kurumumuza gelen öğrenciler sınav dahilinde alınmakta ve verdiğimiz yüksek düzeydeki akademik eğitime uyum sağlayabilecek, kendini geliştirmeye açık öğrencilerden oluşan bir öğrenci profilimiz bulunmaktadır. 

Ödeme Bilgileri:

 • Tabloda belirtilen toplam okul ücretleri 2023-2024 öğretim dönemi için geçerli olup bu tutara destek eğitim hizmetleri ve KDV dahildir. Destek eğitim hizmetleri; Erkan Ulu öğretmenlerinin hazırladığı dokümanlar, etkinlikler, şehir içi gezi masrafları, ders içerisinde kullanılacak materyaller, Türkiye geneli sınavlar olup sınıf kademelerine göre içerikleri farklılık göstermektedir. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından KDV oranlarında değişiklik kararı alınması durumunda fark veliye yansıtılacaktır.
 • Okul ücreti ödemeleri peşin ya da 8 taksit imkanı ile yapılabilmektedir. İlk taksit haziran ayında başlar ve son taksit ocak ayında biter. Ödemelere ilişkin farklı sayıda taksit ve indirim konusundaki talepler, işleyişimiz için adil olmayacağından kabul edilememektedir.
 • Peşin ödeme indirimleri;
  • 01 Mart – 31 Mart 2023 tarihleri arasında Havale/EFT yoluyla yapılan peşin ödemelerde %10, kredi kartı ile yapılan peşin ödemelerde %8,
  • 01 Nisan – 30 Nisan 2023 tarihleri arasında Havale/EFT yoluyla yapılan peşin ödemelerde %8, kredi kartı ile yapılan peşin ödemelerde %6,
  • 01 Mayıs – 31 Mayıs 2023 tarihleri arasında Havale/EFT yoluyla yapılan peşin ödemelerde %6, kredi kartı ile yapılan peşin ödemelerde %4 indirim uygulanacaktır.
 • Okul ücreti, sadece eğitim ve öğretim ücretini içermektedir. Yemek ve okul servisi hizmeti, okul kıyafeti, kişisel kırtasiye malzemeleri, yardımcı kitaplar, okuma kitapları, dijital uygulama ve üyelikler okul ücretine dahil değildir.
 • Eğitim ve yemek ücretlerinde KDV %8’dir.
 • Ana sınıfı, ilkokul, beş ve altıncı sınıflarda yemek hizmeti alınması zorunludur.
 • Erkan Ulu Okullarında aynı eğitim yılında eğitim gören kardeşlerin her birine eğitim ücreti üzerinden %10 indirim uygulanır.
 • Öğretmen/öğretim üyesi olan velilerimize eğitim ücreti üzerinden %10 indirim uygulanır. Hem kardeş hem öğretmen indirimine tabii olunan durumlarda öğretmen indirimi sadece kardeşlerden birine uygulanır.
 • Uygulanan indirimlerin toplamı %25’i geçmeyecek şekilde ödeme planı düzenlenmektedir.