Biz Kimiz

Erkan Ulu

40 yılı aşkın süredir sadece eğitimin içinde biri olarak binlerce öğrencinin geleceğe yetişmesine katkıda bulundu ve bulunmaya devam ediyor.

Tunç Ulu

Teknolojik Tahta ve iPad ile eğitim gibi inovasyonların tasarlanmasını sağlayan Tunç Ulu bundan sonra da teknoloji araçlarını eğitimle buluşturmaya devam etmeyi amaçlıyor.

Zeynep Ulu Banaz

Erkan Ulu Eğitim Merkezinin kurumsallaşma sürecini yöneten Zeynep Ulu Banaz, güçlü ve çağdaş bir yapı kurmak ve bunu geliştirmek amacıyla yenilikçi bir bakış açısıyla çalışmalarına devam ediyor.

Tarihçemiz

Erkan Ulu, 1982 yılından itibaren anadolu liseleri ve kolejlere bireysel dersler aracılığıyla bizzat öğrenci yetiştiren; öğrencilerini sadece sınavlara değil, hayata hazırlamayı ilke edinmiş bir eğitimci olarak eğitim dünyasında haklı bir yer edindi. Yıllar boyunca, öğrencisine ders verirken bütünsel eğitim yaklaşımını esas alarak Türkçe, matematik, fen bilgisi, sosyal bilgiler ve hatta din dersi vermesi kendisine “Aspirin Hoca” lakabının takılmasına yol açtı.

1982-1997 yılları arasında ilkokul 4 ve 5. sınıflarla yapılan çalışmalar,  OKS sisteminin devreye girmesi ve ilköğretim süresinin 8 yıla çıkması ile birlikte 1997 yılından itibaren 7 ve 8. sınıf öğrencileri ile devam etti.

2005 yılına kadar kişisel olarak verdiği grup dersleri, bu tarihten sonra oğlu Tunç Ulu’nun da katılımıyla daha da güçlendi.

2000-2008 yılları arasında Nişantaşı’nda yapılan çalışmalar, 2008 yılından itibaren Fulya’da Otim Binası’na taşındı ve Erkan Ulu Eğitim Merkezi’nin açılması ile farklı bir kulvara kaydı. SBS süreci ile birlikte, 4. sınıftan 8. sınıfa kadar olan öğrencilerle okul sonrası saatlerde hem okula destek hem de SBS’ye hazırlık çalışmaları yapıldı. Bu dönemde, öğretmen kadrosu zenginleştirildi ve aynı vizyon çerçevesinde uyumla çalışmak üzere değerli bir öğretim ekibi yetiştirildi.

2011 yılında yenilikçi bir yaklaşımla teknolojik eğitime yatırım yapan Erkan Ulu Eğitim Merkezi, Türkiye’de iPad ile eğitim yapan ilk kurum olma özelliğini de taşımaktadır. Yaklaşık 10 yıldır akıllı tahta ile, 7 yıldır da iPad ile eğitim yapan kurumumuz bu alandaki teknolojiyi eğitim dünyasında verimli kullanma ve bir amaçtan ziyade bir araca dönüştürme yolunda önemli bir örnek teşkil etmektedir.

2013 yılından itibaren TEOG sisteminin devreye girmesi ile birlikte Erkan Ulu Eğitim Merkezi, bu sınavlara hazırlanan öğrencilere yoğun okul sonrası destek çalışması vermeye başlamıştır.

Sınavla öğrenci alan Erkan Ulu Eğitim Merkezi, yılların deneyimine dayalı biçimde sunduğu yüksek düzeydeki akademik altyapı ve tempolu eğitim ile hem öğrencilerinin üst sıralardaki okullara girmesine destek oldu, hem de öğrencilerinin girdikleri okullarda fark yaratan ve rahat bir lise hayatı geçiren bireyler haline gelmesine yardımcı olacak altyapıyı vermeyi hedefledi.

2015 yılında dershanelerin dönüşüm süreci ile birlikte, Erkan Ulu Eğitim Merkezi, Erkan Ulu Özel Ortaokulu’na dönüştü ve kurucularının uzun yıllardan beri gerçekleştirmek istediği okul projesi hayata  geçti.

2016-2017 yılında okul olarak 2. eğitim-öğretim yılını tamamlayan Erkan Ulu Okulları, 2017-2018 öğretim yılı itibariyle Ortaköy’deki yeni kampüsünde ilkokul ve ortaokul olarak hizmet vermeye başladı.

Yıllar boyunca öğrencilerinin %70’i giriş sınavlarında en yüksek puana sahip ilk 5 okula giren Erkan Ulu Ekosistemi, bu alandaki tecrübesini okul ortamında, yeterli zaman diliminde, konusuna hâkim yüksek performansta öğretmen kadrosu ile hem ilkokul hem de ortaokul öğrencilerine aktarmayı hedeflemektedir.