Biz Kimiz

Erkan Ulu

40 yılı aşkın süredir sadece eğitimin içinde biri olarak binlerce öğrencinin geleceğe yetişmesine katkıda bulundu ve bulunmaya devam ediyor.

Tunç Ulu

Teknolojik Tahta ve iPad ile eğitim gibi inovasyonların tasarlanmasını sağlayan Tunç Ulu bundan sonra da teknoloji araçlarını eğitimle buluşturmaya devam etmeyi amaçlıyor.

Zeynep Ulu Banaz

Erkan Ulu Eğitim Merkezinin kurumsallaşma sürecini yöneten Zeynep Ulu Banaz, güçlü ve çağdaş bir yapı kurmak ve bunu geliştirmek amacıyla yenilikçi bir bakış açısıyla çalışmalarına devam ediyor.

Erkan Ulu Okulları’nın kurucusu kimya yüksek mühendisi Erkan ULU, kişisel olarak 1982 yılından itibaren Anadolu liseleri ve kolejlere bizzat öğrenci yetiştiren sadece sınavlara değil, hayata hazırlamayı öncelik edinmiş biri olarak eğitim dünyasında haklı bir yer edindi.

1982-1997 yılları arasındaki ilkokul 4 ve 5. sınıflarla yapılan çalışmalar OKS’nin devreye girmesi ve ilköğretimin 8 yıla çıkması ile birlikte 1997 yılından itibaren 7 ve 8. sınıf öğrencileri ile çalışmaya başladı.

2000-2008 yılları arasında Nişantaşı’nda yapılan çalışmalar, 2008 yılından itibaren Fulya’da Otim Binası’na geçerek Erkan Ulu Eğitim Merkezi’nin açılması ile farklı bir kulvara kaydı. Yaklaşık 12 yıldır akıllı tahta ve 9 yıldır da iPad ile eğitim yapan Erkan Ulu Eğitim Merkezi, hem iPad ile eğitim yapan ilk kurum, hem de kendi uygulamasını kullanan ilk kurum olma özelliğini taşımaktadır.

2015 yılında dershanelerin dönüşüm süreci ile birlikte açılan Erkan Ulu Özel Ortaokulu ile uzun süredir planlanan okul projesi hayata geçirilmiştir. Erkan Ulu Okulları halen, 2017 yılında yerleşilen Beşiktaş Ortaköy’deki kampüsünde ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak hizmet vermektedir.

Yıllar boyunca öğrencilerinin %70’i liselere giriş sınavlarında en yüksek puana sahip “ilk 5 okula yerleşen” Erkan Ulu eko sistemi, bu alandaki tecrübesini konularına hâkim, yüksek performansta öğretmen kadrosu ile artık ana sınıfından itibaren öğrencilerine aktarmaktadır.