Öğrenci Birliği

Erkan Ulu Okulları Öğrenci Meclisi, öğrencilere okul yönetiminde söz sahibi olma ayrıcalığı sağlar. Öğrenci meclisi, demokratik şekilde öğrenciler tarafından seçilir. Sınıf öğrenci başkanlarıyla haftalık toplantılar yaparak okulun etkinliklerinde ve yönetiminde aktif rol oynar. Öğrenci istek ve ihtiyaçlarını görüşmek üzere okul yönetimi ile meclis başkanı haftada bir toplantı yapar. Toplantı notları, başkan tarafından okulun tüm öğrencilerine iletilir.

Okulumuzda, Öğrenci Meclisi ve Öğrenci Başkanlığı her yıl yapılan seçimlerle yenilenmektedir. Bu uygulamayla öğrencilerin seçme ve seçilme hakkını kullanmayı öğrenmeleri, farklı düşüncelere saygı ve hoşgörüyle yaklaşmanın gereğini kavramaları, kendilerine güven duymaları hedeflenmektedir.

Seçim sonucunda oluşan meclis ve başkanlık sistemi ile de öğrencilerin kendi kendilerini yönetme ve denetleme becerilerini geliştirmeleri, okul düzenine uymanın ve kendileri tarafından belirlenen kuralları uygulamanın gerekliliğini kavramaları ve çok önem verdiğimiz yönetim, öğretmen ve öğrenci işbirliği ile çalışabilmeleri beklenmektedir.