Erkan Ulu

1963 yılında Erzincan Askerî Lisesi’ni birincilikle bitirip İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimi aldı.

1968’de yüksek kimya mühendisi olarak mezun olup 1970-1972 yılları arasında Ayazağa Kimya Mühendisliği Yüksek Okulu’nda analitik kimya asistanlığı, 1972-1976 yılları arasında Özel Kültür Lisesi’nde kimya öğretmenliği yapmasının yanı sıra üniversiteye hazırlık kursunun yönetim ve uygulama öğretmenliği kadrosunda yer aldı.

Değerli eğitim duayenlerinden Yüksel Sökmen’in yönlendirmesiyle Anadolu Liseleri ve Özel Okul Sınavları’na hazırlık için öğrenci yetiştirmeye de başladı.

1982 yılından itibaren Anadolu Liseleri ve Özel Okullara Hazırlık kursunda özel ders öğretmenliği yaptı. Ayrıca bu dönemde Galatasaray Lisesi’nde, Anadolu Liseleri ve Özel Okullara Hazırlık kurs öğretmenliği ve Özel Kültür İlkokulu’nda yönetim ve uygulama öğretmenliği departmanlarında çalışmalar yaptı.

İlköğretim 4 ve 5. sınıflarla, 15 yıl süresince yaptığı başarılı çalışmaların ardından ilköğretimin 8 yıla çıkmasıyla birlikte 1998 yılından 2015 yılına dek Ortaöğretim Kurumları Giriş Sınavı’na hazırlık kursları verdi. 40 yılı aşkın süredir, sadece eğitimin içinde biri olarak, binlerce öğrencinin geleceğe yetişmesine katkıda bulundu ve bulunmaya devam ediyor.