Erkan Ulu

1963 yılında Erzincan Askerî Lisesini birincilikle bitirip İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. 1968’de yüksek kimya mühendisi olarak mezun olup 1970-1972 yılları arasında Ayazağa Kimya Mühendisliği Yüksek Okulunda analitik kimya asistanlığı, 1972-1976 yılları arasında Özel Kültür Lisesinde kimya öğretmenliği yapmasının yanı sıra üniversiteye hazırlık kursunun yönetim ve uygulama öğretmenliği kadrosunda yer aldı.

Değerli eğitim duayenlerinden Yüksel Sökmen’in yönlendirmesiyle Anadolu Liseleri ve Özel Okul Sınavları’na hazırlık için öğrenci yetiştirmeye başladı. 1982 yılından itibaren Anadolu Liseleri ve Özel Okullara Hazırlık kursunda özel ders öğretmenliği yaptı. Ayrıca bu dönemde Galatasaray Lisesinde, Anadolu Liseleri ve Özel Okullara Hazırlık kurs öğretmenliği ve Özel Kültür İlkokulunda yönetim ve uygulama öğretmenliği departmanlarında çalışmalar yaptı.

İlköğretim 4 ve 5. sınıflarla, 15 yıl süresince yaptığı başarılı çalışmaların ardından ilköğretimin 8 yıla çıkması ile birlikte 1998 yılından itibaren Orta Öğretim Kurumları Giriş Sınavı’na hazırlık kursları vermektedir. 40 yılı aşkın süredir sadece eğitimin içinde biri olarak binlerce öğrencinin geleceğe yetişmesine katkıda bulundu ve bulunmaya devam ediyor.