Haber ve Duyurular

Öğrencilerimizin ilerleyen dönemde meslek seçimlerine ışık tutabilmek amacıyla organize ettiğimiz seminerlerden ilkini 4 Mayıs 2016 tarihinde Dr. Feyza Tuncer ile gerçekleştirdik.

Feyza Tuncer ile bir araya gelen öğrencilerimiz meslek seçimi, lise ve üniversite eğitiminden yurt dışında okumaya kadar pek çok konuda fikir sahibi oldular. Dr. Tuncer hayatlarının yönünü değiştirecek meslek seçimiyle birlikte yurtiçi ve yurtdışında öğrenim farklılığı, akademik hayat, hayata atılırken öğrencileri nelerin beklediğini kendi deneyimlerinden yola çıkarak öğrencilerimizle paylaştı.

Robert Kolej’in ardından Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Biyolojik Bilimler ve Biyomühendislik dalını bitiren ve yüksek lisansını Wake Forest University’de Moleküler Genetik ve Genomiks Programı üzerine tamamlayan Feyza Tuncer, doktorasını da İstanbul Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü Genetik Ana Bilim Dalında aldı. Halen İstanbul Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmalarına devam ediyor. Dr. Tuncer’in 1994 ve 1995 yıllarında Erkan Hoca’nın öğrencisi olarak kolej sınavlarına hazırlandığı döneme ait anıları da öğrencilerimiz arasında büyük ilgi gördü.