Duyurular

Duyurular & Haberler
Atatürk Arberotumu

Sonbaharda doğada yaşanan değişimleri, bir grup öğrencimizle birlikte #AtatürkArberotumu’nda gözlemledik

Dünya Hayvan Haklarına Saygı Günü

6. sınıf öğrencilerimiz, 4 Ekim #DünyaHayvanHaklarınaSaygıGünü vesilesiyle mini bir kermes düzenledi.

Robotik ve kodlamada Tasarım

Robotik ve kodlamada başarının yolu, sanat ve tasarım odaklı olmaktan geçiyor

Dünyamızın Katmanları

İlkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerimiz, Fen Bilimleri Öğretmenimiz Büşra Hanım ile oyun hamurlarından Dünya’mızın katmanlarını yaptılar.

Okulum ve Evim
Okulum ve Evim Eylül 23, 2018 Gönderen: Erkan Ulu Kategori: Duyurular, Haberler, Yorum yapılmamış İleri ilkokul sınıflarımız ve ortaokul sınıflarımızda verdiğimiz #VEXrobotik ve kodlama derslerimiz öncesi, ilkokul 1. sınıflarımız için Lego ile ön çalışmalar yapmak, öğrencilerimize yol gösteriyor. 1. sınıf derslerimiz arasında yer alan Lego Story Maker’da öğrencilerimiz bu hafta, “Okulum ve evim” temasıyla harikalar yarattılar. Lego’nun [...]
Library Time!

6. Sınıf öğrencilerimiz İngilizce Fen dersinde araştırma becerilerini geliştirerek, Güneş sistemimiz ve gezegenler hakkında araştırma yaptılar ve arkadaşlarıyla paylaştılar. 🌞

Sistemler Değişse de Değişmeyen Tek Şey Başarımız!

Bu yıl mezun olan 76 öğrencimizin üçte biri, ilk %1’lik dilimde yer aldı. Yerleştirmeler ile ilgili ilk sonuçlarımıza göre her 9 öğrencimizden biri @robertcollege1863‘de.

Class of 2018 | Mezuniyet Törenimiz

Mezun olarak okulumuzdan ayrılan tüm öğrencilerimize, aydınlık ve mutlu bir lise yaşamı diliyoruz.

LGS’ye girecek tüm öğrencilere başarı ve bol şans diliyoruz. 🍀🍀
LGS’ye girecek tüm öğrencilere başarı ve bol şans diliyoruz. 🍀🍀 Haziran 1, 2018 Gönderen: Erkan Ulu Kategori: Uncategorized, Yorum yapılmamış LGS’ye girecek tüm öğrencilere başarı ve bol şans diliyoruz. 🍀🍀🍀Tüm yıl boyunca bugüne hazırlanan öğrencilerin dikkati için korna sesine dikkat lütfen 🤫 .vc_custom_1453068223982{margin-left: 20px !important;} Diğer Haberler Atatürk Arberotumu Dünya Hayvan Haklarına Saygı Günü Robotik ve kodlamada [...]
İzmir Şirince “Matematik Köyü”

Matematik Köyü’nün kurucusu Ali Nesin’in anlattığı derslere katılan öğrencilerimiz, matematiğin yaşamın her alanında var olduğunu bir kez daha gözlemlediler.

Her gün işlenen ders evde tekrar yapılıyor | PervinKaplan.com
Her gün işlenen ders evde tekrar yapılıyor | PervinKaplan.com Mayıs 29, 2018 Gönderen: Erkan Ulu Kategori: Duyurular, Haberler, Yorum yapılmamış Habertürk Gazetesi Eğitim Editörü Pervin Kaplan'ın kişisel blogunda yer alan röportajımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. https://lnkd.in/ek5rqmi .vc_custom_1453068223982{margin-left: 20px !important;} Diğer Haberler Atatürk Arberotumu Dünya Hayvan Haklarına Saygı Günü Robotik ve kodlamada Tasarım Dünyamızın Katmanları Okulum ve Evim [...]
Konumuz | STEM

5. sınıf öğrencilerimiz bu hafta, dinamometrenin çalışması ile ilgili hazırladıkları simülasyonları arkadaşları ve öğretmenlerine sundular.

Okullar Arası Yüzme Müsabakası

2017-2018 sezonu Beşiktaş İlçesi Okullar Arası Yüzme Müsabakaları’ndan madalyalar ile döndük.

Geleceğin Yıldızları Satranç Turnuvası

Türkiye Satranç Federasyonu ve Fındıklı Rotaract Kulübü organizasyonuyla okulumuz ev sahipliğinde gerçekleşen ve farklı okullardan öğrencilerin yarıştığı “Geleceğin Yıldızları Satranç Turnuvası” yıldızlar kategorisinde, 5. sınıf öğrencimiz Ada E. beşinci ve 7. sınıf öğrencimiz Batu S. ise onuncu olarak satrancın büyük ustası Mustafa Yılmaz’la simultane oynama hakkı ve madalya kazandılar.

“Yanlış Anlaşılma”

4. sınıf öğrencilerimiz, İngilizce Fen dersinde “Yanlış Anlaşılma” adlı sualtı fotoğraf ve video sergisini gezmek için Denizcilik Müzesi’ni ziyaret ettiler.

Rakamlarla Tanışmak

Konuğumuz, öğrencilerimizi rakamlarla tanıştırmak ve onlara matematiği sevdirmek amacıyla interaktif bir çalışma yaptı.

VEXIQ Mentörlerimiz

6. sınıf öğrencilerimizden Arda S. ve Poyraz K., haftasonunda @makerogrenci ve @educatrobotics tarafından düzenlenen #VEXIQ eğitiminde mentor öğrenci olarak görev aldılar.

Geleceğin Dili Kodlama ve Robotik
Geleceğin Dili Kodlama ve Robotik Mayıs 18, 2018 Gönderen: Erkan Ulu Kategori: Duyurular, Haberler, Yorum yapılmamış Geleceğin dili kodlama ve robotik konusundaki derslerimiz, ilkokuldan itibaren zorunlu derslerimiz arasında. 🕹 Öğrencilerimizin bu yaşlarda aldıkları temel eğitim, ileriki yıllarda görecekleri birçok ders için de farklı bakış açıları kazanmalarını sağlıyor. 🖲 .vc_custom_1453068223982{margin-left: 20px !important;} Diğer Haberler Atatürk Arberotumu [...]
Harry Potter | İngiltere

Her yıl gerçekleşen Harry Potter temalı İngiltere gezimize katılan 7. sınıf öğrencilerimiz, dün başladıkları keyifli gezide birçok yeri ziyaret ettiler.

KidzMondo İstanbul

İlkokul öğrencilerimiz, geçtiğimiz günlerde @kidzmondoistanbul ‘u ziyaret ederek, keyifli ve öğretici bir gün geçirdiler.

Konumuz | Ebru Sanatı

Geleneksel Türk el sanatlarının en önemli alanlarından olan #Ebru sanatı ile ilgili, geçtiğimiz hafta okulumuzda bir atölye çalışması gerçekleştirdik.

Derslerimiz Her yerde

Havaların ısınması ve baharın gelişiyle birlikte, ilkokul öğrencilerimiz derslerin bir kısmını okul bahçemizde yapıyor. 🌸🌞🌺🌿 Temiz hava ve bol güneş ile öğrenilen bilgiler, her zaman daha kalıcı.

İTÜ – Robotik Yarışmasındayız.

Robotik takımımız, ağırlıklı olarak lise ve üniversite öğrencilerinin katıldığı @ituroorg ‘da geçen 3 günde, yarışma tecrübelerini artırdılar. ⌨️💻 Merdiven çıkma ve renk seçme kategorilerinde yer alan robot projelerimize, çok farklı yaşlardan katılımcıların ilgisi oldu.

Gezgin Kumbara

Okulumuz 4A sınıfı öğrencileri ile Kınalıada Mehmetçik İlkokulu öğrencileri arasında “Gezgin Kumbara” isimli bir proje başladı.

Milli Kültürümüz

Seçtikleri 4 şehrin halk oyunları, yemekleri, tarihi yerleri ve el sanatları hakkında araştırma yaparak sınıfta sunum yapan öğrencilerimiz, hem kültürel bilgilerini hem de el becerilerini geliştirdiler.

Junior Model United Nations

7-8 Nisan 2018 tarihlerinde İTÜ Natuk Birkan Ortaokulu tarafından bu yıl 9.su düzenlenen JMUN (Junior Model United Nations) Konferansı’na 6. ve 7. sınıflarımızdan 11 öğrencimiz ile katıldık.

Cam Ocağı’nı Ziyaret Ettik

6. sınıf öğrencilerimiz bugün Beykoz CamOcağı ‘nı ziyaret ederek, camın kumdan başlayan ateşli yolculuğuna tanıklık ettiler.

Masa Tenisinde Başarılarımız

“Masa Tenisi Branşı”nda Yıldız Erkekler’de birinci, Küçük Kızlar’da üçüncü ve yine Küçük Erkekler’de üçüncü oldu.

Rahmi Koç Müzesini Ziyaret Ettik

4. sınıf ögrencilerimiz bugün Rahmi Koç Müzesi’ni gezerek, geçmişten günümüze teknolojinin gelişimini izlediler. 📞📺⛴

Kendi Parçalarımızı Bastık

İTÜRO’ya, üç boyutlu tasarımlarını yapıp 3D yazıcıdan bastıkları parçaları da ekledikleri yeni robotlar yaparak hazırlanan öğrencilerimize şimdiden bol şans diliyoruz.

Araç çubuğuna atla